niedziela, 6 stycznia 2013

Irydologia czyli co wypatrzymy w oku Saurona (lub własnym)

Irydologia to jak wiadomo diagnozowanie z tęczówki (u osób homoseksualnych można diagnozować już z tęczy ;). Nie to, że mam coś przeciwko owej  irydologii, ale że jak są pod oczami worki, to wiadomo, że nie ma w nich prezentów a jak oczy są żółte to raczej można się domyślać, że nie chodzi o białaczkę.
Zdrowy rozsądek to się nazywa. No ale nie zaszkodzi przejrzeć, co tam jeszcze diagnozują. Prosz

Ciemna skóra wokół nich może świadczyć o tendencji do procesów zapalnych w układzie trawiennym. Worki pod oczami mogą być symptomem kłopotów w nerkami i infekcjami dróg rodnych, a przebarwienia nad górną powieką sugerują najczęściej kamicę żółciową.
Jeśli powieki są obrzęknięte, może to świadczyć o reakcji alergicznej. Inną przyczyną może być nadczynność lub niedoczynność tarczycy i niewydolność nerek. W przypadku opuchlizny widocznej tylko na górnej powiece, oznacza to, że cierpimy na schorzenia woreczka żółciowego. W przypadku takich dolegliwości konieczne jest wykonanie analizy moczu i badań morfologicznych, by stwierdzić dokładną przyczynę obrzęku.
Jeżeli na powiekach dostrzeżemy żółte cętki lub białe grudki, powinniśmy zbadać swój poziom cholesterolu, gdyż tego typ zmiany świadczą o tym, że jest stanowczo za wysoki. Chorzy wówczas muszą przyjmować leki obniżające jego poziom oraz zrezygnować z jedzenia tłuszczów zwierzęcych. 
Jakiekolwiek przesunięcia bądź zmiana kształtu źrenic mogą świadczyć o zaburzeniach funkcjonowania podstawowych układów i narządów wewnętrznych. Małe źrenice najczęściej świadczą o skłonnościach  do chorób żołądka a zbyt duże sygnalizują bezsenność i nerwicę. Jeżeli źrenice są owalne i wydają się być zniekształcone, może to sugerować o problemach z ukrwieniem mózgu.
Zdrowe białko oka zawsze odznacza się czystą bielą. Jeżeli odcień jest niebieskawy lub sinawy, świadczy to o diecie zbyt ubogiej w wapno, co może być bezpośrednią przyczyną próchnicy zębów oraz osteoporozy. Z kolei żółte plamki na powierzchni twardówki mogą świadczyć o zbyt wysokim poziomie cholesterolu. W przypadku, gdy białko oka jest mocno zażółcone możemy podejrzewać występowanie żółtaczki. 
Oznaką choroby reumatycznej lub artretyzmu (zapalenia stawów) mogą być większe plamki w kolorze krwi na białym tle. Popękane naczynka oznaczają zbyt wysokie ciśnienie krwi. Brak witamin sygnalizują zaczerwienione białka, a zamglone oczy są oznaką słabej odporności.
Ja tam zawsze myślałam, że zamglone oczy są symbolem namiętności, hm. A z  seriali kryminalnych wiem, że wybroczyny w oku to skutek uduszenia - nie trzeba nawet ściągać golfa, żeby to potwierdzić.
No bardzom ciekawa, co też  po Sylwestrze, albo po wczorajszej sobocie wypatrzyliście w swojej tęczówce. Miasto, masę, maszynę?
Co mi przypomniało taki fajny irysowy monument w pewnym mieście [więcej]

A tu coś bardzo przydatnego - na szczęście nie dla nas, tylko dla paralityków, co im paskudny los zostawił tylko oczko jedno mrugające.

(The EyeWriter is a low-cost eye-tracking apparatus & custom software that allows graffiti writers and artists with paralysis  to draw using only their eyes. )

16 komentarzy:

 1. A ja dziś świetlik pod oczy nabyłem, bo czytanie i pisanie mi mocno się we znaki dały.

  Cóż wyczytać z moich oczu? jeden komunikat - CHCEMY, BY ZASŁONIŁY NAS POWIEKI. Na kilka ładnych godzin!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele osób ma tą wizję ;)
   http://newarysuje.blogspot.com/2013/01/niewyspanie.html

   Usuń
 2. a ja myślałam, że przekrwione oczy to są z wściekłości;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przekrwienie następuje chyba z namiętności, a z wściekłości to zwężenie :)

   Usuń
 3. A co to znaczy jak się w oczach wypatrzy kurwiki? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pytanie do Renaty Beger, ona to miała "kurwiki w oczach" :D

   Usuń
 4. Ja tam cienie pod oczami mam z wiecznego niewyspania tudzież nie odstawienia nikotyny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsze słyszę, że od nikotyny ma się CIENIE pod oczami - na prześwietleniu płuc to może, ale pod oczami? To z niewyspania tylko!

   Usuń
 5. Moje oczy to różne sygnały wysyłają, ale takich zdrowotnych (albo raczej chorobowych) to się jeszcze chyba nie naumiały... Ale tak dokształcona to się będę na pewno baczniej przyglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. takie niepozorne oko a i przestraszyć może http://youtu.be/Bq6xjTyw7zM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i wyszło dużo lepiej niż Alicji Żebrowskiej (która zrobiła to dosłownie pfff)
   Dziękuję za lubieżne doinwentaryzowanie posta!

   Usuń
 7. Za nic nie poddam ócz mych oglądowi, bo mi wyjdą wszystkie choroby, z prostatą włącznie...

  OdpowiedzUsuń
 8. Wolę się nie przyglądać oczom...
  Chociaż dziś moja Mama stwierdziła, że w oczach widać nawet poziom tłuszczu w organizmie, w tęczówce po zewnętrznej stronie chyba :)
  Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już jest jakiś odłam irydologii dietetycznej - poziom tłuszczu w organizmie na podstawie obwodu... tęczówki ;)

   Usuń

No to cyk! Nie ma się co pieścić.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...