środa, 17 października 2012

Społeczna kampania ekologiczno-gramatyczna czyli dlaczego lepiej włączać. Oraz Samobójcy: Reaktywacja

Telewizor to dla mnie (dentystyczne) pudełko rozpaczy. W telewizji naszej ciężko zobaczyć coś, co od razu nie powoduje zgrzytania zębów. 
Niedawno pstrykłam Tv w sam raz na materiał o samobójcach, pięknie. (W związku z Dniem Chorego Psychicznie, zdaje się. No wiadomo - nie chcesz żyć w tym pięknym kraju, toś wariat.)
„Co roku próbom samobójczym oddaje się 4000 ludzi” mówi szpikerka.
Cóż, gdyby tych 2000 ludzi oddało się tym innym 2000 ludzi to może myśli o samobójstwie można by uniknąć. Jeśli by dobrze poszło, bo jak oddawanie się idzie źle to sama mam ochotę na samobójstwo choć bardziej z naciskiem na zabójstwo i mord ;).
A następnie:
„Gdy  świat zbudowany z kartonu wali się pod naporem spadających cegieł...”
Że WHAT? Czy my nadal o samobójcach czy też o katastrofie budowlanej, która spotkała bezdomnych?
I się zastanawiam, czy muszę podszlifować mój sposób budowania metafor (bo to chyba było to?) czy może prościej się zabić?

Tymczasem ostatnio zobaczyłam taką oto w dwójnasób pouczającą reklamówkę, zamówioną przez Ministerstwo Środowiska. A nawet dwie:




"Z emitowanych filmów wynika, że o środowisko dbamy wspólnie, bazując na naturalnych, ludzkich aspektach zachowań i nawyków." (link
Z emitowanych filmów to jak dla mnie wynika, że dzielni mężczyźni muszą znosić pożycie z niedouczonymi nimfomankami. Plus głos z offu objaśniający czule, że w sumie nieważne jak mówimy, skoro jesteśmy tak bidni że najważniejsze to jednak oszczędzać.

(Po kliknięciu w linka można zobaczyć jeszcze pogadanki Bralczyka z Lwem-Starowiczem. Po co komu seksuolog w spotach o oszczędzaniu łatwo wyjaśnić oczywistym faktem, że Polacy lepiej się prokreują przy zgaszonym - jakby ktoś nie wiedział, to mu Lew powie i się dowie ;)
Tyle na dziś.

13 komentarzy:

 1. Eee, weź, teatr był fajny w poniedziałek:) Tam jakieś głupoty oglądasz...:p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hyba tymasz wysższe sztandarty Agata ;)
   Jak teatry oglądasz to ciebie przynajmniej mąż poprawiać nie musi, eh.

   Usuń
 2. Przy zgaszonym to już tylko cel prokreacyjny zostaje. Co to za przyjemność, jak nie można popatrzeć? :)
  Już wiem skąd tyle prób samobójczych. Oni musieli przez ostatnie trzynaście lat wyłąćznie przy zgaszonym, tak!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wiesz, jak to mawiał pewien starożytny (Plutarch mu było): 'Kiedy zgasi się świece, wszystkie kobiety pięknieją...'
   :)

   Usuń
 3. Mi się ta kampania nie podoba. W sumie to WYŁONCZYŁAM :) telewizor juz jakiś czas temu, i włączam go jedynie jak dziecko sygnalizuje, że jest na głodzie bajkowym (czyli raz na 3-4 dni)

  OdpowiedzUsuń
 4. od czasu jak mam laptopa nie włączam telewizora. ale zamiana to chyba nie oszczędność?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie ciężko zdenerowało, polonistę mnie, to, że Bralczyk, profesor, mówi, że wszystko jedno, jak się mówi.

  Czekam, aż pokaże się w reklamie społecznej jakiś jegomość, który oznajmi, że to nie jest ważne, czy mówimy: "zajebiście" czy "wykurwiście", ważne, że było super...

  Wybaczcie bluzgi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję chociaż że drogo Bralczyk skórę sprzedał... jak też że mu broda wyjdzie!

   Usuń
 6. Z Bosym Antkiem się solidaryzuję w pełni. Jako była polonistka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Miodek pewnie nie zgodziłby się powiedzieć tego, co Bralczyk, ale Bralczyk jest luzak, nie taki serio, wydaje się pragmatyczny, więc za odpowiednią kaskę gotów jest wiele dopuścić, w tym dopuścić się :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Telewizor... Ano gęga takie coś w kącie. Mamuśka seriale sobie ogląda... Ta oszczędność prądu to jakiś argument jest. Trzeba będzie wytoczyć. Po co ma toto energię połykać i takie dziadostwo emitować.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam wrażenie, że w kampanii i oszczędzaniu światła zawarto problem naszej demografii, aby w ramach oszczędności finansowej załatwić dwie rzeczy w jednym spocie. W ten oto sposób powinniśmy uczyć się od mistrzów.

  OdpowiedzUsuń

No to cyk! Nie ma się co pieścić.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...