poniedziałek, 19 lipca 2010

Herod-Baba czyli o opiece społecznej

- Znowu przychodzi ta Herod-Baba – mówi moja zniesmaczona babcia. Ma na myśli swoją opiekunkę społeczną, osobę oczywiście od babci o dziesięciolecia młodszą, ale wyglądającą podobnie, na skutek palenia potwornej ilości papierosów. Herod-baba ma osobowość skonsolidowaną wokół prostych zaczynów takich jak Super Ekspres, serial Brzydula i działka rekreacyjna. Nic więcej w osobowości Herod-Baby nie fermentuje. Herod-Baba ma własny plan i przemyślenia, od których nic jej odwieźć nie zdoła– nawet wojna atomowa, a co dopiero sugestie czy prośby.
Herod-Baba przez trzy godziny potrafi wypalić 15 papierosów i uczynić atmosferę babcinej kuchni (bez wyciągu) atmosferą klubowo oszałamiającą.
Herod-Baba jest przedstawicielką Pomocy Społecznej, instytucji, którą mogłabym zacząć cenić, gdyby wszyscy jej członkowie lecieli samolotem na jakiś konwent seniorów i tenże samolot by spadł. Herod-Baba strasznie krzyczy, bo następna po babci jest inna babcia, która jest przygłucha. Herod-Baba podregulowała swoje decybele na górny poziom i naówczas pokrętło odpadło i nic już zmienić się nie da. Słychać aż na ulicy. Herod-Baba ma psa, który boi się głośnych dźwięków. Pies Herod-Baby umiera zapewne co dzień na tysiąc zawałów, czy ile tam Herod-Baba wypowiada dziennie kwestii.
Herod-Baba serwuje cukrzycowej babci ciastka oraz słodkie kakao. Prośby, by tego nie robić ignoruje, a w przypadku schowania kakao przynosi kakao własne. Poza tym Herod-Baba nigdy nie gotuje niczego, oprócz wody lub mleka, i nigdy nie sprawdza, co jest przydatnego w lodówce, ponieważ kakao w lodówce nie stoi.
Poza tym jest bez zarzutu.
Kochamy ją, nawet jeśli się tak niewdzięcznie wyzłośliwiamy.

Dzięki niej babcia ma kontakt z prasą codzienną. Informuje mnie na przykład ni z tego ni z owego:
- Weronikę aresztowali. – albo: - Ilona miała wypadek po pijaku. A ja wertuję w myślach wszystkie kuzynki i członków rodziny i nie wiem, o kim mowa, więc dzwonię zapytać mamy, która radzi, żebym raczej kupowała sobie „Party” lub „Show” (2 PLN) niż papierosy (9 PLN), bo to jednak mniej szkodliwe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

No to cyk! Nie ma się co pieścić.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...